Nice notları

Nice en sevdiğim Côte-d’Azur şehri değil, fazla kozmopolit bana, kendimi Mersin sahilde hissedebilirim hatta, bununla beraber bölgedeki başka yerlere giderken de en yakın havaalanı olması sebebiyle şehre bir selam vermek gerekir hep. Neyse, seyahat planınız varsa kişisel hislerimi boşverip aşağıdaki önerilerimi dikkate alın, daha gerçekçi en azından.

imagePhoto: nice.regency.hyatt.com

Kalmak için Promenade des Anglais yani sahil şeridindeki otellerden birini seçebilirsiniz. Art Deco stilinde renove edilen -ve hatta bazı kısımları yeniden yapılan- Hyatt Regency Nice Palais de la Méditerranée’yi önerebilirim, deniz manzaralı oda için ısrar etmeyi unutmayın, işe yarıyor.

imagePhoto: http://www.hotel-negresco-nice.com/en/
imagePhoto: bernavin

Yemek öncesi bir şeyler içmek isterseniz ve içkime Fransız ihtişamı da eşlik etsin derseniz bir Nice klasiği olan Hotel Negresco’nun barına uğrayın. Burası da Promenade des Anglais’de. 1913’te kapılarını açan otel, mimarisi ve kubbeyi andıran ünlü pembe çatısıyla dikkat çekiyor. Bu kubbenin esin kaynağının mimarın metresinin memeleri olduğu rivayet ediliyor ama bu Fransa’daki pek çok benzer yapı için söyleniyor zaten, doğruluğunu bilemem.

image
Photo: bernavin

Nice ve yemek denince akla ilk La Petite Maison gelir ama bu sefer arkadaşımızın önerisiyle Boccaccio’yu denedik, iyi ki de öyle yapmışız. Paellasıyla ve deniz ürünleriyle ünlü bir restoran. Paella ile ilgili nerkesin yorumu aynı oldu: İspanya’dan bile daha iyi. Ve tatlı sevmeyenlerin bile fikrini değiştirecek dünyanın en hafif creme bruleesi burada olabilir. Şarapla beraber kişi başı 80-100 euro arasında. Adres: 7 rue Massena

One thought

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s