HAKKIMIZDA

19 başlı uysal canavarınız Mahmut; birbirini önce blog, sonra twitter üzerinden yıllardır (sayı vermek gerekirse 15 yıla kadar çıkıyor; ama yaşımızı açık eder, istemeyiz…) takip edenlerin, yeniden ama bu kez birlikte yazma isteğinin yavrusu.
Birçoğumuz yanyana büyüdük diyebiliriz. Birbirimizi okumayı sevdiğimiz, anlatacaklarını merak ettiğimiz için birlikte yazıyoruz, özetle.
“Peki, tam olarak kimsiniz, adınız niye Mahmut?” diyenler için ayrıntı burada.

Bireysel olarak ayrı tellerden çalmamız da aşkımızı taze tutmamıza yardımcı oluyor. Çoğumuz Türkiye’de; ama yıllardır Atina, Londra, Paris ve New York’ta yaşayan Mahmutlar da var. Farklı branşlar, meslekler, şehirler harman olup Mahmut’u besliyor.
Bir de nöropsikolojiden klasik müziğe, seyahat notlarından cin toniğe, daldan dala konuşurken çok eğleniyoruz. Herkes her şeyi bilmiyor tabii; ama bilen de iyi anlatıyor. Sohbetimiz hiç fena değildir yani; ağzımız laf yapar, kahkahamız güzel çınlar.
Bir Mahmut buluşmasında yan masadaki hanımefendinin merak içerisinde yanımıza gelip “Yahu siz kimsiniz? Ne güzel eğleniyorsunuz!” demesi gurur nişanımız.

İçerikler bizim; sıfırdan, el emeği, göz nuru. Bunca yıl birbirimizi “çeviri yazıları kırpıp yıldız yapıyor, yazmaya üşenip foto galeri hazırlıyor” diye okumadık. Sıkılırdık açıkçası, kolay beğenmeyiz. Altın kurallarımız biraz demode olabilir ama onları seviyoruz: içeriği kendimiz üretmek, kaynak göstermek, imlaya dikkat etmek. 19 kişi olmanın güzelliği de burada devreye giriyor; illa ki birinin vakti ve ilhamı hazır. Olmadı, Konuk Mahmut alıyoruz; okumayı sevdiğimiz biri bloga misafir geliyor.
Bu arada: siz de Mahmut’a konuk olmak isterseniz, iletişim sayfamızdan bize ulaşmak için tereddüt etmeyiniz.

E peki tamam da bu blog ne hakkında? Aslında basit: Aklınıza ne gelirse var:
The Mahmut (biricik Mahmutunuz) kalabalık gündemlere, masabaşı bunalmalarına, akşamüstü rehavetlerine ilaç olsun istiyoruz.

İsteriz ki her şeyin herkesi çok yorduğu zamanlarda, bir nefeslik mola için eliniz Mahmut’a uzansın. Seyahate çıkarken, gideceğiniz şehrin o ezberlenmiş ilk 10 yerini değil de ruhunu merak ediyorsanız, bize gelin. Sergi-konser takibine üşenip etkinlik seçemiyorsanız, biz size öncesinden birkaç tüyo verelim. Onca yeni dizi, film arasından seçmek için filtreniz olalım. Neden sürekli mutlu olmak zorunda olmadığınızı, o ağır diyetlerin saçmalığını, uykunun faydasını anlatalım. Hem yeni keşiflerimizi paylaşalım, hem de eski bilgilerimizi masaya dökelim ki birçok kişi öğrensin. Kahveden, şaraptan bile bıktığınızda alternatiflerini hazır edelim. Öğle tatilinize yeni restoran, hafta sonunuza yeni kaçamak önerelim. Hiç olmadı, trafikte bunalmışken kafanızı dağıtacak hikayeniz bizden olsun.

Özetle, siz arkanıza yaslanın; biz müziği açıp elinize içecek, sırtınıza yastık verelim. Buraları okurken gülümsediğiniz an, sizin de artık bir Mahmutter olduğunuz andır.