Podcast olayları

Son bir haftadır podcast olaylarına giriş yaptım. Medium’da okuduğum bir en iyiler listesinden esinlenerek bir kaç tanesini ekledim ve her sabah ve akşam ofis yolunda dinliyorum.

 • Ortalama 40 dk uzunluğunda podcastler ideal.
 • Röportaj şeklinde olanlar var, iki kişinin belli bir konuda goygoy yaptıkları var, dizi gibi belli bir senaryo dahilinde eskinin radyo tiyatrosu gibi devam edenler var. Ben her birinden çeşitli örnekleri o günkü ruh halime göre dinliyorum.
 • Dinlerken mesajlaşmaya falan geçersem kesinlikle dikkatim dağılıyor, konudan kopuyorum o yüzden mesajlaşırken vs. durdurmak konu bütünlüğü açısından daha iyi oluyor.
 • Aralarda “Cyborg computers, the company that robotifies your computer, CYBORG COMPUTERS” tadında eski moda reklamlar giriyor, çok gülüyorum. Ama reklam veren her firma podcast dinleyicilerine özel indirim kodları falan veriyor, baya bir sektörü var bu işin anlaşılan.
 • Kendimi vererek dinlemediğim müziklerden hiçbir zevk almıyorum o yüzden yolda müzik dinlemek bir süre sonra başımı ağrıtıyor. Ama podcast hem yolu çekilir kılıyor hem de çok enteresan yeni şeyler öğrendim son bir kaç günde.
 • Mesela, doktorların kullandığı ve gördükleri hastalıklarla ilgili en tiksindirici, rahatsız edici görüntüleri paylaştıkları instagram muadili bir platform varmış. İsmi yanılmıyorsam first figure idi, cesareti olan google’layabilir, benim içim kaldırmaz.
 • Dinlediğim podcastlerin listesi de işte burada.

Siz podcast olaylarına aşina mısınız? Var mı düzenli takip ettikleriniz, tavsiyeleriniz?

Görsel Pinterest’ten alınmıştır.

6 thoughts

 1. Ben podcast olarak anca radyo dizisi tadında olanları dinledim: 1) the serial (gerçek davaları takip ediyor, cold case analizi gibi) ve limetown (bilimkurgu gerilim, ikinci sezon yolda, dizisi filan da yapılacakmış)

  Beğen

  1. Ay ne münasebet Sothyz hanım olur mu öyle şey. Ben de işte 10 gün oldu olmadı. Benim müzikle ilişkim biraz bipolar bi dönem oluyor toplantılara bile kulaklıkla giriyorum, sonra bir dönem geliyor nota sesi duymaya tahammülüm olmuyor. Şu anda ikincisinde olduğumdan e yolda da illa bir şeylerle oyalanmak lazım geldiğinden sardım ^.^

   Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s