Yukarıda ne varsa aşağıda da o var

Yazı: Melike Yıldırım

Astroloji pek çok kişiye dudak büktüren bir alan; yani ilgileniyoruz ama ciddiye almıyoruz düşüncesi hâkim çoğunda. Evet, astroloji çok karmaşık, içine girdikçe bir derya deniz ama yazımızın konusu direkt astroloji değil; 2017 ve burçlar. Amaç yeni yıl için iç ferahlatan cümleler kurmak, duymak ve okumak. Evet, çünkü hepimiz az çok Satürn’den, Jüpiter’den haberdarız. Satürn zorlamasın, Jüpiter koruyup kollasın diyoruz. Merkür gerilemesin, madem mecbur, bari gözümüz gibi baktığımız laptoplarımıza, iPadlerimize bulaşmasın, Venüs beklediğimiz aşkı getirsin, Güneş bizi parlatsın istiyoruz. Gökyüzünün hayatlarımızla ilgili planlarını merak edenlerdenseniz işte gezegenlerin konumundan ilham alarak yorumladığım 2017 ve burçlar!

screen-shot-2016-12-28-at-13-44-06

KOÇ: Neşesi ve umudu çevresindekilere her zaman örnek olmuş Koç burçları, 2017’de mottonuz işbirliği olacak. “Önce ben” prensibinizi sakince yere bırakın. 2017 özellikle ikili ilişkiler anlamında sınav yılınız olabilir. Temas halinde olduğunuz tüm ilişkileri bu yoruma dâhil edebiliriz. Her zamanki inatçı ve kıskanç tavırlarınıza son demek istiyoruz özetle. Kariyer anlamında yılın en şanslı burcu sizsiniz, iş sebebiyle yaşadığınız yeri değiştirmeniz de olası görünüyor.

screen-shot-2016-12-28-at-13-47-12

BOĞA: Hem yatırım düşkünü hem de pahalı zevkler sahibiyseniz gerçek bir Boğa’sınız demektir. “Dünyayı döndüren paradır” cümlesini en çok Boğa’ların ağzından duyabilirsiniz. Buna rağmen zevke, lükse ve güzel yaşamaya çok düşkünlerdir. Sizi 2017’de de şehrin en iyi restoran ve barlarında görmeye devam edeceğiz. Bu görece lüküs hayat için sağlam bir finansman gerekli elbette, 2017 ekonomik olarak büyüyebileceğiniz bir yıl. Hayatınızın biraz karışabileceği bu yıl, sizin için bir ayna niteliğinde olacak. Hem kendinizi hem çevrenizi daha net göreceksiniz.

screen-shot-2016-12-28-at-13-46-18

İKİZLER: İnişler, çıkışlar, yön değişimleri, kararsızlık, ikilik… Yaşayan bilir, zordur İkizler olmak. Zodyak’ın bu özel burcu için 2017 biraz sert rüzgârlar estirecek gibi görünüyor. Ama değişimin en yakıştığı burç olarak size çok zor gelmeyecek. Kim dost kim düşman ortaya çıkacak bu yıl, çevresi bir hayli geniş olan İkizler için ciddi bir eleme dönemi geliyor. İletişim kurmak için kendinizi zorladığınız, geçmiş yılların hatırı için görüşmek durumunda kaldığınız tanıdıklardan başlayabilirsiniz. Acımasızca ama gerekli.

screen-shot-2016-12-28-at-13-48-13

YENGEÇ: Neredeyse ağız birliği etmişçesine duygusal, hassas tanımlaması yapılan Yengeç burçları için yapılabilecek en gerçekçi tanım aynı anda hem mantıklı hem de sezgisel olabilmeyi başarmalarıdır. 2017’de yengeç burçları özgürlükle sınanacaklar. Evet, doğru duydunuz belki partnerlerinin daha fazla özgürlüğe ihtiyacı olacak belki bizzat Yengeçlerin hayatı daha özgürce yaşamaları gerekecek. Ancak bunu başarabilirseniz hayatın sizi desteklediğini göreceksiniz. İkili ilişkiler açısından bu yılı iyi değerlendirmelisiniz, zira 2017 sonu sert değişim rüzgârları sizi bekliyor olacak.

screen-shot-2016-12-28-at-13-44-59

ASLAN: “Aslan yükseldiğinde yapılacak tek şey onu aşağı indirmektir.” Yüksek egoları ve motivasyonlarıyla yalnızca kendi hayatları için değil çevrelerindeki pek çok hayat için de bir cesaret ve ilham kaynağı olan Aslanlar zaman zaman da rahatsız edici egolarıyla tebessüm ettirirler. Aslan egosu bu yıl da bolca ortaya çıkacak gibi görünüyor. Kendinizi oldukça iyi ifade edebileceğiniz, sanatsal konularda yaratıcılığınızı ortaya koyabileceğiniz 2017’de kadersel değişimlerle karşılaşmanız olası. İş değişimi, çevre değişimi, evlilik gibi…

screen-shot-2016-12-28-at-13-46-46BAŞAK: Neredeyse her duruma mizahi bir pencereden bakabilen Başaklar, nadiren sıkılmalarıyla çevrelerinde ün yapmışlardır. Hiçbir şey yapmasalar bile hayatı, yakın çevrelerini eleştirirler. Bu aşırı eleştirel yapılarıyla hem kendilerini hem yakın çevrelerini zaman zaman bezdirebilen Başak bireyleri hazır mısınız şans kapınızı çalıyor. Üstelik bir kez de değil; yıl boyu şans faktörü hayatınızı güzelleştirecek. Özellikle maddi anlamda para kapılarının açılacağı bir yıl olacak 2017. Pek çok burcu ilişkiler anlamında zorlayacak yeni yıl, Başaklar için de benzer bir sınav dönemi yaşatabilir. Bakış açınızı değiştirmeniz, zor olsa da eleştirilere kulak vermeniz gereken bir dönem.

screen-shot-2016-12-28-at-13-48-38

TERAZİ: Zodyak’ın canlı bir varlıkla temsil edilmeyen tek sembolüne sahip Teraziler, denge ve eşitliğin, güzelliğin sihrini taşırlar. Hayatında huzursuzluk ve kargaşadan arkasına bakmadan kaçan bu grubun insanları meşhur kararsızlıklarıyla huzursuzluğu hayatlarına bir anlamda kendileri dâhil ederler. Böyle de paradoksal bir burçtur Terazi. Teraziler, var olan ilişkilerinde dalgalanmalar yaşayacak. Sürprizli bir yıl, ani ayrılık, ani aşk, şiddetli kavgalar olası. Ancak neredeyse yıl boyu burcunuzda yer alacak Jüpiter ile arkanız sağlam. Hayat kalitenizi artırmak bu yıl için tek gayenizse oldukça güzel şartlar var; sosyalleşin ve çalışın. Para kendiliğinden gelecek.

screen-shot-2016-12-28-at-13-47-53

AKREP: Muazzam bir enerjiyle yaratılan Akrep burçları için hayat, bu dev enerjiyi somut bir çabaya dönüştürerek güzelleşir. Eğlenmek, tutkuyla çalışmak, sevmek, ruhen motive olmak… Hayatınızda bir Akrep varsa bırakın kendi enerjisini dışa yansıtsın. Akrepler için gerçek anlamda bir dönüşüm yılı geliyor. Özellikle maddi alanda, hem zorlanacak hem de karşılığını bulacaksınız. Vaktiniz değerli, emeğiniz kıymetli ve maddi güvenceniz olmazsa olmaz.

screen-shot-2016-12-28-at-13-45-38YAY: Hayatın aydınlık yanlarını görme konusunda hiç zorlanmayan özgür ruhlar bir süredir hayatla sınav veriyorlar. Kendinizi tanıma dönemini, belki bir evlilikle, belki kapasitenizin üzerinde bir işle belki de uzun süren bir işsizlik süreciyle yaşıyorsunuz. Her ne şekilde olursa olsun bir yıl daha böylesi bir imtihan alanındasınız. Yay burcunun diğer burçları kıskandıran özelliği Pollyannacılıktan bir parça uzaklaşmaları yerinde olacak gibi. 2017 için şans getiren alanların en önemlisi arkadaşlar alanında olacak, yeni tanıyacağınız herkes büyük bir şans potansiyeliyle karşınıza çıkıyor. Özellikle kalıcı bir aşk konusunda şans sizinle.

screen-shot-2016-12-28-at-13-47-40OĞLAK: Astrolojiyle profesyonel olarak ilgilenen pek çok kişi Oğlaklar için “başarılı kötümser” tanımlamasını yapar çoğunlukla. Muazzam başarı potansiyeline ve güçlü sorumluluk duygularına rağmen hayatları hakkında her daim eleştirecek bir yön bulma üstadıdır Oğlak burçları. Bu kötümserliği de sıra dışı bir mizah anlayışıyla hayata geri verirler. Siz Oğlaklar, bir yıl boyunca sorumluluk duygunuzu, hayata bakış açınızı sorgulatacak durumlarla karşılaşabilirsiniz. Sorumsuz bir erkek arkadaş, sorumsuz bir patronla sınanmanız olası. Yeni iş potansiyeli yaratabileceğiniz sosyal ortamlar bu yılın en önemli püf noktası. Yine de sizi, dengenizi zorlayacak işbirliklerinden ve yeni insanlardan uzak durmalısınız. Mali dengenizi sarsacak bir yıl geçirmeniz olası, dikkat dikkat.

screen-shot-2016-12-28-at-13-45-50

KOVA: Öngörülemeyen ve benzersiz bir hayat hayaliyle yaşayan Kovalar için tıpkı ideallerindeki gibi bir yıl geliyor. Kadersel değişimlerin yaşanacağı 2017’yi ileride pek çok Kova evlilik, iş ortaklığı, yeni başlangıçlar yılı olarak nitelendirecek. Hayatınızı şekillendireceğiniz önemli bir yıl 2017. Kovalar için zorlayıcı etkilerden en önemlisi arkadaşlıklar alanında yaşanacak. Bir Kova dostu olanlar iyi bilir, Kovalar için dostluk önemlidir, hayatları boyunca süren dostluklar yaşamak isterler. İşte bu yıl o dostluklar sınanabilir, bazı elemeler yapmak zorunda kalabilirsiniz.

screen-shot-2016-12-28-at-13-46-59

BALIK: Zodyak’ın son burcu, kendi hayal âlemlerinde yaşamayı çok seven romantik ve şair ruhlu Balıklar! Aynı zamanda kendilerini kandırmaya, yan çizmeye, geciktirmeye, pasifliğe meyilli Balıklar! 2017, sizi hayatın tam ortasına alarak, sıkı çalışmaya mecbur bırakıyor. Tabi karşılık bulacak bir mücadele bu. Kendinizi güvenerek ve gerçeklerle gerekirse kafa kafaya gelerek çalışırsanız kişisel hayatınızda büyük bir adım atabilirsiniz. Ve maddi bir güvenceniz olabilir. Yani hayallerinizdeki hayat bir anda somut bir şekilde avucunuzun içine düşebilir.

Burç görselleri: http://enerjax.storenvy.com/products/17053665-star-wars-constellations-poster

Kapak görseli: Pinterest

10 thoughts

 1. Astrolojiyle ilişkimin müsebbibi Melike, @mlllebovary :) bir Boğa olarak söyledikleri bir kez daha beni transit geçse de okuması da dinlemesi de her zaman keyifli. Kendime yeni burç bulayım bari, ya da yükselenimi, ay burcumu falan iyice çözeyim… Bir şeyler fena halde ihanet ediyor, neden hala parasızım!

  Beğen

  1. Bazı burçların öne çıkan özelliklerini biraz abartmisim sanirim:) Boğa ve Basaklarin biraz da Aslanlarin hosgorusune sığınıyorum.. En çok onlara yuklenmisim galiba;) ben de Boğa olmadığı halde parayı çok seven biriyim mesela 😎 senin Boğa hallerin de hayatındaki duygulara, mekanlara, insanlara fazlasıyla baglanmandir belki, vazgecememendir, bebek koleksiyonundur :)

   Liked by 1 kişi

 2. Melike’m , meleğim ne güzel tespitler, ellerine sağlık canım👏👏👍❤️ Bu arada neye düşkünsek , onunla sınanmamız olasıdır 🤔astroloji dışı bir bilgi…😉😉😉

  Beğen

 3. “Kariyer anlamında yılın en şanslı burcu sizsiniz, iş sebebiyle yaşadığınız yeri değiştirmeniz de olası görünüyor.” diyor Koç için. Yemişim kariyerini ama değişim kısmını bilmiştir umarım :D

  Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s