Haydi bilet alıyoruz! #1

iksv salon 2017 2018

Salon’da neler var?

İptal olan konserler, kapanan müzik mekanları, sayısı azalan festivaller gibi iç karartıcı konulara dalabilir, her gün daha çok üzülebilir veya elimizde olanların değerini bilebiliriz. Mesela İKSV. Ruh sağlığımızı korumak için var. İKSV ile düzenli iletişimi olan bir İstanbullunun hayata küsmesi imkansız. 2017-2018 konser Salon İKSV programı da açıklanmış, hayırlı uğurlu olsun hepimize.

Çok konser var, hangisine gitsek diyenler için de Mahmut önerileri aşağıdaki gibi, olur da bizden biriyle karşılaşırsanız selam verin lütfen.

 

SilgihanımWashed Out (çünkü Ernest Greene), Flunk (çünkü For Sleepy Heads Only). Olöf Arnalds‘ın da Philadelphia’da o küçük kilisede verdiği konserin tadı 5 senedir damağımda. O nedenle mutlaka.

Axolotl – Chad Lawson, klasik müziği ucuzlatmadan popülerleştirebilen ve radyo klişelerine kaçmadan enfes Chopin varyasyonlarına imza atabilen birini bulduğunuzda konserini kaçırmamak gerekir.

Dfirenzed – Kesinlikle Flunk (vokalin güzelliği, Six Seven Times’ın dillere dolanışı, Cigarette Burns’ün dünyanın en sevimli şarkılarından biri oluşu ve yaşasın Nordik gruplar!) ve Minor Empire (Zülüf Dökülmüş Yüze’yi bir de bu gruptan dinleyin bence). Olöf Arnalds‘da da gönlüm var gibi gibi. Sesine bayılıyorum.

 

 

 

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s