Paris, 3 yaz önerisi

Bu yaz Paris’te en sevdiklerim, takıntı haline getirdiklerim aşağıda. Bunlara Mabillon’daki küçük İtalyan restoranı Le Golfe de Naples, Costes‘ta cucumber martini, Palais Royal bahçesinde kitap okumak, Galerie Vivienne‘de apero da eklenebilir. Hatta tahmin edeceğiniz gibi festivaller ve konserler de bol. Bilet almak ve takip etmek için Fnac‘e göz atabilirsiniz. Ama yine de hiçbir şey aşağıdakiler kadar güzel değil. Bence.

Processed with VSCO with v5 preset

Maison Maison: Quai du Louvre’da Notre Dame yönüne doğru yürüdüğünüzde, Pont Neuf’e gelmeden, Seine nehrinin hemen kenarında üstünde taze çiçekler olan masaları ve fazla huzurlu şezlonglarıyla karşınıza çıkacak Maison Maison. Manzarası güzel, içkileri ve servisi de. Rahat bir ortam, fiyatları yüksek sayılmaz. Benim bu yaz en sevdiğim yer oldu, bir de @yinemimerve ile gittiğimiz için ayrıca önemli. Burası baş başa kaldığımız yer, şurası 3 şişe roseyi bitirdiğimiz yer diyerek gidiyorum oraya.

Processed with VSCO with a10 preset
ben, merve, maison maison

 

img_8900.jpg
“A Bigger Splash” baskılı clutch müze mağazasından…

 

David Hockney, Centre Pompidou: Yazın buraya gelenler kendilerini parklara bahçelere atmak isteseler ve sergi, müze dolaşmasalar da Centre Pompidou’daki David Hockney retrospektifini şiddetle tavsiye ederim. Bir kere David Hockney, mis gibi havuz polaroidleri, havuz resimleri, havuz, daha çok havuz. Tabii ki sadece Kaliforniya hayatı ve havuzdan ibaret değil, dervişin fikri neyse zikri de o. Benimki o hesap. Hockney’nin her dönemi, elini attığı her şey muhteşem. Yaratıcılık zehirlenmesi yaşayabilir, serginin üstüne bir de sergi mağazasında dakikalar geçirebilirsiniz. Şimdiden iki kere gittim, tabii ki bileti internetten alıp. Yoksa sonsuz bir kuyruk var. Çıkmadan Georges‘da da soğuk bir şeyler içersiniz belki, malum Paris’imizdeki az sayıda terastan biri. Bu arada Centre Pompidou’nun hemen yanında da hafif yemekleri ve salataları güzel, fiyatı uygun, garsonları sempatik ve esintisi bol bir restoran var: Les Fontaines.

Processed with VSCO with j2 preset
freddy’s – saint germain des pres

Freddy’s: Burayı diğer rehberlerde yazdım mı hatırlamıyorum ama Rue de Seine‘deki favorim. Her mevsim favorim ama bence yazın daha güzel. Barın kaldırıma açılan kısmını boş yakalamak için kendimce minik savaşlar veriyorum ama değiyor. Atıştırmalıkları da son derece lezzetli ve fiyatları Paris şartlarına göre uygun sayılabilir.

 

 

 

 

 

 

 

 

One thought

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s