Deniz Seki – yeni bir Niran Ünsal vakası mı?

Deniz Seki’nin bugün gerçekleşecek tahliyesiyle ilgili 90’lar magazinini nostaljiyle anan ve Deniz Seki’yi öven bir yazı taslağı hazırlamıştım Mahmutumuz için. TV dünyasında dönen tüm pisliğin yegane sorumlusu gibi gösterilmesinin içime sinmediğini anlatıyordum.

Hapisten çıkınca nişanlısı Faruk Salman beyefendi ile nasıl da anlı şanlı evleneceğinden, hapisteyken yazdığı kitabından, aldığı eğitimlerden uzun uzun bahsetmiştim. O aralar çıktıktan sonra Kaz Dağları’nda bir tatil yapacağı haberleri de vardı ama sonra seçeneklerini artırdı, listeye Rize ve Karadağ da eklendi. Bu arada bir de nişanlısından ayrıldı – ayrılmadı dedikodularıyla uğraştı.

Sonra haber sitelerine yeni haberler düşmeye başladı. Deniz Hanım tahliye saatini mübarek Ramazan ayında olmamız sebebiyle basın emekçisi kardeşleri aç kalmasın diye iftar saati sonrasına çekmişti.

Çıkışıyla birlikte maddi olarak çok da parlak durumda olmayacağı konuşulsa da ardarda vermeyi planladığı 20 konserle durumu toparlamayı planlıyordu. Tabii bu konserler çoğunlukla belediyeler ile yapılan organizasyonlar olacağından Deniz Hanım’ın yaşamak durumunda kaldığı bu hızlı dönüşümü anlamlandırmak zor değil.

Kaldı ki kendisi hazırlıklarına oldukça erken bir dönemde 29 Temmuz’da başlamıştı. 15 Temmuz’da yaşanan olaylarla ilgili detaylı bir mektup kaleme almış, mektubunda “dışarıda olsaydım sokağa çıkardım” açıklamasını yapmıştı. Devletimize ve yüce Türk milletine bağlılığını çok kıymetli devlet büyüklerimizin de dikkatine sunmakta hiç vakit kaybetmemişti.

Haliyle çıktıktan sonra Niran Ünsalvari bir değişim geçirirse şaşırmamak gerek. Türkiye’de artık hiçbir konu, hiçbir meslek ya da hiçbir yaşam biçimi siyasi gündemlerden bağımsız değerlendirilemiyor. Sporda, popüler kültürde, sağlık sektöründe veya aklınıza gelecek herhangi başka bir mecrada yaptığınız iş her ne olursa olsun var olmak için belirli işaretleri vermeniz gerekiyor. Deniz Seki de sadece oyunu kuralına göre oynamanın peşinde.

FullSizeRender
Hapiste yazdığı kitabı Mutluluğa Söz Verdim çoktan raflarda yerini aldı bile.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s