Mahmut’a neler oldu?

Screen Shot 2017-04-04 at 17.17.17

Merhaba kıymetli Mahmutterlar,

Belki fark etmişsinizdir (!), uzun ve detaylı bir hazırlık döneminden sonra Mahmut yepyeni logosu, yepyeni tasarımı ve orijinal Türkçe içeriğiyle yeniden karşınızda.

Peki buralarda yokken neler yaptık?

  • Bıyıklı emoji beye veda ettik. Yeni aşklara yelken açtık.
  • Palmiyelerden vazgeçemedik, pek güzeller.
  • Sevgili Can Güven (Behance profili için buradan!) Mahmut’un muhteşem yeni imajını tasarladı. Ne kadar teşekkür etsek az… Kendisine buradan fahri Mahmut unvanı verdiğimizi belirtmek isteriz. Ne zaman isterse gelsin yazsın, fontları değiştirsin, tasarıma müdahale etsin. Neticede bu yakışıklıyı ona borçluyuz.
  • Teknik donanımı yüksek şahin gözlü Mahmutlarımızın sayesinde sitemizi daha kullanışlı hale getirdik.
  • Dünyanın dört bir yanında ikamet eden Mahmutlar, yaşadıkları şehirlere yolunuz düşerse diye sizi turist rehberlerinde listelenen alternatiflerden kurtaracak dopdolu rehberler oluşturdu (ve oluşturmaya devam edecekler!)
  • Türkiye’yi de atlamadık tabii, fotokopi tavsiyelerin dışında öneriler için sokakları arşınlıyoruz.
  • Güzel hikayeler birikti.
  • Blog dünyasından çok sevdiğimiz bir ismi renklerimize bağladık, yakında görürsünüz kim olduğunu.

Son olarak bazı hatırlatmalarımız olacak. Öncelikle Mahmut bir blog. Farklı yazarları var. Yaşı yetenler “blog” kavramını bildikleri için bir dergi ya da lookbook beklentisiyle sayfaya girmiyorlar zaten. Bu hatırlatmamız o beklentiyle sayfayı açanlara: Hayal kırıklığına uğramayasınız diye söylüyoruz. Basın bülteninin kelimelerini biraz değiştirip kısaltıp güzel görselle sayfaya koysaydık dergi olurduk ya da en fazla bir markanın trafik arttırmak için web sitesine eklediği kurumsal blog görünümlü kopyala-yapıştır içerik… Bu sebeple (derlenip toparlanmış) kategorilerimiz var; herkes her şeyi sevmese dahi gönlüne göre bir şeyler bulabilsin diye. Kafanızı dağıtacak o yazıyı okurken gülümserseniz, bilin ki orada bir yerde bir Mahmut da sizle birlikte gülümsüyor.

İkinci olarak sayıca fazla olmak her zaman avantaj değil. 20 yazar 20 farklı düşünce ve editör demek. Türkçe de bu konuda ne yazık ki hiç yardımcı değil, TDK kuralları her yıl değiştirebiliyor. TDK’ya alternatif yazım kılavuzları var (Ali Püsküllüoğlu Yazım Kılavuzu çoğumuzun çantasında hâlâ), bazen arada kalıyoruz. O nedenle bazılarımız “vadetmek” yazarken bazılarımız “etmek” mastarı ayrıdır diye “vaat etmek” yazıyor. Dikkat etmeye çalışıyoruz, özen gösteriyoruz ama hatalarımız olabilir. Bu gibi durumlarda bizi uyarırsanız seviniriz. Mahmutunuzu böyle hassasiyetleri için sevdiğinizi umuyoruz.

Sosyal medyanın her yerine yetişmeye çalışıyoruz, yeni dönemde daha da aktif olalım istiyoruz. Instagram’da aniden Stories paylaşıyoruz, mesela. Eh biraz da sizden etkileşim bekliyoruz. Yazılara gelen yorumlar bizi sene 2007’ymiş gibi heyecanlandırıyor mesela, blogculukla aşkımız her dem taze. Olur da sizi de yazmaya heveslendirirsek eğer Konuk Mahmut olma teklifimiz hep geçerli, e-mailinizi bekliyoruz.

Zevkle okumanız, irtibatta kalmanız dileğiyle Mahmutterlar.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s