Neşeli Bir Pati Pansiyonu

 

İnsanın hayatını paylaştığı bireylerden biri türdaşı değilse, her tatil kafasında deli sorular oluyor. Özlemek bunların en zoru ama en sineye çekileni. Peki peluş dostlarımızı tatilde yanımızda götüremiyorsak, ya da belki onları biraz  tatile yollamak istiyorsak diye; bu konuda tecrübe ettiğim bir yeri paylaşmak isterim. Güzel şeyleri, böyle şeylere hassas olan insanlara iletme fırsatı insanın eline hep geçmiyor. Bizim için hayatını güzelleştirmek istediğimiz sokak köpeklerine yeryüzünde bir cennet kapısı aralayan yerin adı: Neşeli Patim. Burcu Hanım’ın yönetiminde olan bu pansiyon, İstanbul’da Riva’da AliBahadır Köyü’nde yer alıyor. Gün içerisinde hayvancıklarınız kafese koyulmuyor, bağlanmıyor. Özellikle köpekler için sosyalleşmenin önemini bilenler için bulunmaz fırsat, buradaki çocuklar; anlaşabildikleri köpeklerle her daim etkileşim içindeler. Şu an için kedi ve köpek için pansiyon, banyo, tıraş hizmetinin yanı sıra zannederim eğitim  hizmeti de veriyorlar. (Ben kedi pansiyonundan yararlanmadım ama köpek kardeşlerimizin sözcüsüyüm.)Ayrıca, bıraktığınız çocuk için mamayı kendiniz verebiliyor ya da seçtiğiniz mama sınıfına göre beslenmesini talep edebiliyorsunuz.


Yuva bulamadığımız köpeklerin hayata Neşeli Patim’de geri döndüğünü gördüğümüz için- bu konuda iyi şeyler pek sık denk gelmiyor- burada yazmak istedim. Şimdi ben susayım da onların mutlu bakan gözleri konuşsun.

Instagram hesapları için tıktık.

Eleştirel bir not: Tatile gidemeyen o kadar köpek varken nispet yapar gibi koydukları havuz fotolarını kınıyoruz.Satın almayın, sahiplenin. Sevgiler Mahmutlayanlar…

Yazar: melahatbaykusolsam

hayata karşı çok ilgiliyim.

10 thoughts

  1. Tatili iple cekenler :) Nasildir acaba onlar icin, himm hava sicak, Melis’in artik tatile gitme vakti hiyyuu falan olabilir :)

    Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s